Akční záruky na všechny modely 4 roky!

Testy

 

Test: Sym Fiddle III 125

Sym Fiddle III 125 S – tchajwanské neo-retro

Autor: FilipT, Foto: Jan Altner (Skutrmania.cz)

 

Fiddle přišel na svět již v roce 2008, v roce 2010 dostal inovovaný motor se vstřikováním, který jsme také odzkoušeli v redakčním testu a dokonce jsme s ním vyrazili na zimní Elafantreffen. A nyní máme v ruce třetí generaci – jaké má silné a jaké slabší stránky?

Inovovaný výkonnější motor a atraktivnější dvoubarevný design s kufrem v barvě stroje v ceně, to jsou hlavní změny Fiddle III. Ale hlavně solidní tchajwanská kvalita konstrukce i výroby za dobrou cenu. Za necelých padesát tisíc je tak na trhu pěkný neo-retro skútr, který má základní tvary převzaté z historie a připomíná křížence mezi Vespou a Lambrettou.

Ducha šedesátých let moc pěkně zvýrazňuje dvoubarevné lakování, i když osobně mi kombinace tmavohnědé a kávové barvy přišla trochu ponurá a asi bych radši sáhl po veselejší bílo-červené kombinaci, který je také v nabídce. Moderní techniku u skútru na první pohled prozradí LEDkové osvětlení či automatické rozsvěcení světel, to u předchozí verze ještě nebylo. Naopak chromovaná kulatá zrcátka, to je klasika, navíc s poměrně slušným výhledem dozadu.

16_full

Celou recenzi si můžete přečíst na SkutrMania.cz

Zobrazit detail stroje: SYM Fiddle 125 III

 

Komentáře