Akční záruky na všechny modely 4 roky!

Testy

 

Krása jednoduchosti SYM JET 14

Co na žhavou novinku SYM JET 14 125i říkají novináři?

 

„V současné době je poměrně těžké najít mezi motorkami stroj, který by neoplýval množstvím Hi-tech vychytávek, od kontroly trakce přes elektricky stavitelný podvozek až, například, po palivové mapy. Je to logické, výrobci se předhánějí, kdo z nich vyrobí motocykl, který bude co nejvíce bezpečný a který (což ale nikdo nepřizná na plnou hubu) díky všemožným záchranným systémům umožní jízdu i naprostému neumětelovi.

Stejně logické je ale i to, že s těmito přibývajícími systémy roste i cena. Což o to, u superbiku, velkého naháče nebo cestovního endura si zákazník asi rád připlatí. Ovšem třeba u skútru, od kterého chce jen to, aby ho přepravoval po městě, už se bude kroutit. A celkem oprávněně. Naštěstí si tohle většina „skútroidních“ značek uvědomuje a tak se pořád ještě můžeme setkat se stroji, které jsou jednoduché, bez všech možných opičáren a díky tomu si mohou udržet i příznivou cenu. Jedním z nich je třeba právě SYM JET 14.

SYM Jet 14 patří, alespoň rozměry, do střední třídy. Jinými slovy se s ním protáhnete pohodlně městem, zároveň ale nebudete trpět, pokud vyrazíte mimo něj. … A to i ve dvou, protože Jet 14 disponuje i slušným sedlem pro spolujezdce…

Sym Jet 14 pohání čtyřtaktní, kapalinou chlazený jednoválec 125ccm s výkonem 8,3 kW (tedy něco málo přes 11 koní). Vzhledem k tomu, že skútr váží 135 kg, nejde o výkon nijak mizivý, se strojem i dvoučlennou posádkou si hravě poradí…

Ideální rodinná záležitost, na které se nebudou cítit nepatřičně ani rodiče, ani jejich ratolesti. Za současnou akční cenu 64 990 Kč (běžná je 72 990 Kč) tak získáte velmi dobrého pomocníka, který vás odveze do práce, na nákup, do školy…kam si budete přát. Navíc za pár korun… A to vše se čtyřletou zárukou, což taky není jistě k zahození.

 

Více k přečtení ZDE

 

autor: Ivan „Scoob“ Bezděk, Motorbike, říjen 2017

 

Komentáře